Cilvēkstāsts: Māris Kastjukēvičs

Saruna ar Māri Kastjukēviču, Brocēnu novada pašvaldības pārstāvi

Kapēc Tev bija tik būtiski sastapt darba devēju, kurš ir atvērts dažādībai?

“Es ceru, ka Latvijā ir vēl tādu darba devēju, kā man. Manā dzīvē ir bijuši dažādi darba devēji, bet tieši kādi ir tagad tādi ir pirmo reizi. Es pats esmu ar invaliditātes grupu un biju atgriezies no apcietinājuma pirms satiku šos darba devējus.”

 

Kas bija lielakais izaicinājums, kad meklēji darbu un ko īpašu darīja Tavs tagadējais darba devējs, lai Jūsu intereses sakristu un varētu sadarboties?

“Protams izaicinājums bija liels, jo būsim atklāti ar tādas kategorijas cilvēkiem darba devējs pārsvarā negrib uzturēt darba attiecības. Man grūti spriest, bet es sāku strādāt tajā saucamajā simtlatnieku programmā, kad mana tiešā priekšniece Lilija Bleidele piedāvāja man darbu motivējot ka viņai patīk mana attieksme pret darbu. Protams varētu gari un plaši runāt kas notika manā iekšējā pasaulē. Cik daudz tur pozitīvā ieplūda. Protams priekš manis tas bija pozitīvs šoks un ņemot vērā manu dzīvi man neticējās kad tas notiek ar mani. Bet es sapratu tajā brīdī vienu, kad es nekad nepievilšu. Mums ir ļoti labs kolektīvs, bet es ļoti arī gribētu uzsvērt mūsu pašvaldības novada mēru Solvitas Dūklavas kundzi. Cik es šeit strādāju nevienu reizi no viņas neesmu pat manījis viņas attieksmē kaut kādu atgādinājumu par manu pagātni. Patiešām gribu teikt no sirds, ka šie cilvēki gan Dūklavas, gan Bleideles kundze ir pelnījušas tikai tos labākos vārdus. Es pat godīgi nezinu kā viņām pateikties, tāpēc strādāju tā lai viņām būtu gandarījums un man nebūtu kauns.”

 

Ko ieteiktu darba devējiem, kuri vēl nav spēruši drosmīgo soli un kļuvuši atvērti dažādībai?

“Es par šo tēmu vēl gribēju pateikt, ka uz šo brīdi mani darba devēji uzticas man simts procentīgi. Pats galvenais viņu attieksme pret mani kā pret vienlīdzīgu, tas ir, vienā teikumā mēs esam viena ģimene, kā arī ļoti labi draugi. Es novēlu arī pārējiem atrast tādu ģimeni un draugus darbā. Jo es pats esmu sapratis, ka tas ir iespējams. Ir vienkārši jābūt cilvēkam kuram godīgi ar mīlestību jāatiecas pret savu darbu.”

Lūdzu mini to, ko vēlētos pateikt par šo tēmu, bet to nebija iespējams ietvert, atbildot uz jautājumiem.

“Dažādībā un dažādības vadībā būtiskākais ir cilvēks. Mums ir nozīmīgi izcelt cilvēkus, kuri ar savu piemēru parāda, ka dažādība ir ikdiena un dažādība ir iespēja. Stāsts par ikvienu cilvēku ir stāsts par mums katru. Cilvēkstāsti sniedz citu perspektīvu kā skatīties uz lietām un notikumiem. Cilvēkstāsti mūs iedvesmo!”

  • Share :