Laureāti: SIA Wunder Latvia

Saruna ar Ilzi Zariņu, SIA Wunder Latvia Valmieras biroja vadītāju

 

Ja Jums būtu jāraksturo savs uzņēmums organizācija dažādības vadības kontekstā – kā Jūs to raksturotu?

“Manuprāt, dažādības vadības aspektā var iztikt bez konkrētām vadlīnijām un striktiem noteikumiem, ja uzņēmums jau no tā dibināšanas brīža ir atvērts, elastīgs un ar pozitīvu pasaules skatījumu. Tieši tāds ir Wunder un ikviens no mūsu darbiniekiem! Tamdēļ var teikt, ka dažādības vadība mūsu uzņēmumā līdz šim ir īstenota dabiski un organiski, neliekot uzsvaru uz procedūru vai standartu izstrādi.”

 

Kas bija noteicošais, kāpēc 2018. gadā nolēmāt veikt dažādības vadības pašnovērtējumu savā uzņēmumā?

“Wunder raksturo nepārtraukta attīstība, vēlme apgūt jaunas lietas un būt pozitīvam, iedvesmojošam darba devējam, piemēram, sniedzot atbalstu vietējai sabiedrībai. Tieši tāpēc vēlējāmies saprast, kur mūsu uzņēmuma dzīvē un procesos saskaramies ar dažādības vadības aspektiem, kurās jomās jau šobrīd esam gana veiksmīgi un pats galvenais – kā varam kļūt labāki.”

 

Vai uzņēmumā ir kaut kas mainījies pēc balvas saņemšanas? Vai esiet ieviesuši kādus uzlabojumums jau drīz pēc ekspertu ieteikumu saņemšanas?

“Balvas saņemšana ir lielisks apliecinājums, ka esam uz pareizā ceļa un tas dod stimulu spert nākamos soļus dažādības vadības procesu ieviešanā. Papildus lepnumam un gandarījumam par jau sasniegto, esam paskatījušies uz sevi un uzņēmumu no citiem skatu punktiem un ir skaidrs, ka ir vieta izaugsmei. Un tas ir lieliski – ja rīt vari būt labāks nekā šodien. Dalība pašvērtējumā un iesaistīšanās kustībā “Dažādībā ir spēks!” palīdzēja saskatīt iespējas, kas līdz šim nav pilnvērtīgi izmantotas, piemēram, darbinieku piesaistē un komunikācijā ar sabiedrību.”

 

Kas ir lielākais dzinulis pārmaiņu ieviešanai Jūsu uzņēmumā?

“Cilvēki! Mēs vēlamies, lai mūsu komanda ir laimīga komanda, un pārmaiņas ir neizbēgama mūsdienu straujās ikdienas sastāvdaļa. Uzņēmums nevar attīstīties, ja tā cilvēki nav gatavi mēģināt un reizēm arī ciest neveiksmi. Tie ir mūsu kolēģi, kas ne tikai piedāvā brīnišķīgas idejas un ieteikumus, bet ir arī gatavi paši iesaistīties un strādāt, lai sasniegtu rezultātu, kas rodās pārmaiņu radīti.”

 

Kāpēc Jūs ieteiktu orgnaizācijām, uzņēmumiem un valsts pārvaldes institūcijām pieteikties un veikt pašnovērtējumu?

“Ir tik daudz lietas un darbu, kas jāpaveic, lai uzņēmums spētu veiksmīgi funkcionēt. Šādi pašnovērtējumi palīdz apstāties ikdienas skrējienā un paskatīties, kur esam šobrīd un, ja nepieciešams, mainīt “skrējiena” virzienu.”

  • Share :