Kustība “Dažādībā ir spēks” 29. septembrī noskaidros veiksmīgākos dažādības vadības ieviesējus

Pēdējo gadu notikumi ieviesuši būtiskas korekcijas darba tirgū. Kā veiksmīgāk transformēties pārmaiņu procesā un ieviest iekļaujošas prakses, Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) darba devēju kustības “Dažādībā ir spēks” apbalvošanas pasākumā pieredzes stāstos un diskusijās dalīsies nozares līderi. Savukārt kulminācijā tiks apbalvoti tie darba devēji, kas 2022. gadā uzrādījuši augstvērtīgāko sniegumu dažādības vadības ieviešanā.

Organizācijas visā pasaulē pieredzējušas vairākus izaicinājumus – pāreju uz attālinātu vai hibrīda darba režīmu, jaunu iekšējās kultūras pieeju, izmantojot saziņai un pienākumu izpildei digitālus rīkus. Tendences iezīmē mobilitāti, kā arī pieaugušo “cīņu” starp darba devējiem par talantiem gan vietējā, gan globālā mērogā, tā veicinot strauju atalgojuma kāpumu. Vienlaikus arī Krievijas izraisītais karš Ukrainā ir ieviesis korekcijas, aktualizējot jautājumu par Ukrainas civiliedzīvotāju iekļaušanu darba tirgū.

Kā norāda SIF sekretariāta direktore Zaiga Pūce, īpaši svarīga ir attīstīta un elastīga darba vide, domājot par darbinieku vajadzībām, jo darbinieki būs tie, kas pārmaiņu rezultātā nodrošinās nepieciešamo iznākumu. “Īstenojot pārdomātu dažādības vadību un investējot savos darbiniekos, tiek vienlaikus investēts tajā, cik veiksmīgi nākotnē tiks pārvarētas dažādas krīzes un izaicinājumi, arī konkurētspējā un preču, pakalpojumu attīstībā. Tāpēc aicinām darba devējus iedvesmoties un uzdrīkstēties transformēties, izzinot un iepazīstot iekļaujošu darba devēju “receptes”, jaunās aktualitātes un neizmantotās jau esošās iespējas,” norāda Zaiga Pūce.

Pasākuma diskusijas laikā nozares eksperti dos ieskatu par darba tirgū aktuālām tēmām, kā darbinieku trūkumu un neizmantotajiem cilvēkresursiem un talantu vadības metodēm, kas sniedz iespēju reorganizēt darbaspēku, saglabājot komandu. Diskusijā tiks aktualizēta arī Ukrainas darbaspēka iesaistīšanas iespējas Latvijas darba tirgū. Diskusijā piedalīsies SIF sekretariāta direktore Zaiga Pūce, “Mobilly” vadītājs un labdarības kafejnīcas “Borščs” brīvprātīgais Ģirts Slaviņš, dažādības vadības eksperte un sociālantropoloģe Agnese Cimdiņa un Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs.

Savukārt iedvesmas stāstā uzņēmuma “Novatore” līdzdibinātāja Baiba Rubesa dalīsies ar savu pieredzi par stereotipu izaicināšanu, radot un vadot uzņēmumus, bet māksliniece Elita Patmalniece aicinās pasākuma dalībniekiem pielikt roku kopīga mākslas darba radīšanā.

Pasākuma kulminācijā tiks pasniegtas “Dažādībā ir spēks” balvas piecās kategorijās   – “Mūsu darbinieki”, “Mūsu principi”, “Mūsu darba vide”, “Mūsu tirgus attiecības” un “Mūsu saziņa”, izceļot atvērtākos un iekļaujošākos darba devējus. Šogad “Dažādībā ir spēks” pašnovērtējumam pieteicās un to veica 46 darba devēji, savukārt kopš 2018. gada kustībai pievienojušies kopā jau 125 darba devēji – uzņēmumi, organizācijas, valsts un pašvaldības iestādes.

Pasākumu vadīs Latvijas Televīzijas kultūras žurnāliste Eva Johansone, bet par iedvesmojošu muzikālo noformējumu parūpēsies dziedātāja Katrīna Gupalo. Ceremonijā viesosies arī latviešu atlēts Aigars Apinis un Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Līga Meņģelsone. Pasākumu organizē SIF sadarbībā ar nodibinājumu “Ventspils Augsto tehnoloģiju parks”.

Kustība “Dažādībā ir spēks” un atbalsta pasākumi iekļaujošas darba vides un dažādības vadības veicināšanai tiek veikti Sabiedrības integrācijas fonda īstenotā Eiropas Sociālā fonda projekta “Dažādības veicināšana” (Nr. 9.1.4.4./16/I/001) ietvaros. Finansējums 85% apmērā piešķirts no Eiropas Sociālā fonda un 15% finansē Latvijas valsts.

  • Share :