Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) no 12. līdz 16. maijam Dažādības mēneša ietvaros jau otro reizi rīkos Dažādības vadības konsultāciju nedēļu, kuras ietvaros Latvijas darba devējiem būs pieejamas ekspertu konsultācijas, lai veicinātu dažādības vadības pieeju integrēšanu organizāciju darbībā.
“Maijs ir Eiropas dažādības mēnesis un tā ietvaros mēs aicinām darba devējus izvērtēt – ko katrs no mums var darīt, lai mūsu darba vide būtu iekļaujošāka un ikviens justos uzklausīts, novērtēts un ar iespējām pilnībā īstenot savu profesionālo potenciālu. Ko vēl mēs varētu darīt, lai nejauši nepalaistu garām kādu ļoti talantīgu darbinieku tikai tādēļ, ka, kāds šķiet pārāk jauns vai pārāk vecs, vai šķietami netiks galā ar darba uzdevumu, jo ir redzamas veselības problēmas vai arī rūpējas par bērniem vai pieaugušu tuvinieku,” norāda Sabiedrības integrācijas fonda Sociālās saliedētības departamenta direktore Alda Sebre.
Pagājušā gada konsultāciju nedēļas rezultāti ļauj secināt, ka darba devēji, veidojot iekļaujošu darba vidi savā organizācijā, visvairāk interesējas par darbinieku iesaisti, par ko projekta ietvaros konsultāciju saņēma vairāk nekā ceturtdaļa (28 %) darba devēju. Līdztekus darba devēji aktīvi interesējas arī par dažādības vadības un iekļaujošas darba vides pieeju izstrādi un integrāciju organizācijas pārvaldībā (24 %), kā arī uzņēmuma komunikāciju (16 %) – kā veidot tādu iekšējo komunikāciju, kas sasniedz ikvienu darbinieku un kā veidot savu darba devēja tēlu tā, lai to pamanītu potenciālie darbinieki.
“Sabiedrības integrācijas fonda piedāvāto ekspertu konsultācijas ir lieliska iespēja gūt padziļinātas zināšanas gan par Dažādības vadību, gan iegūtās zināšanas uzreiz pielietot praksē. Man bija ļoti svarīgi, ka, plānojot attīstību, blakus bija eksperts, kas spēja atbalstīt, iedrošināt, pārvirzīt domas un ļaut ieraudzīt dažādības tēmas ikdienas dziļumu,” norāda SIA “LENOKA” personāla vadītāja Dagnija Bogdanova.
Konsultācijām ikviena organizācija var izvēlēties vienu no trim piedāvātajiem tematiskajiem virzieniem, kas saistīti ar dažādības vadības jautājumiem: dažādības vadības pieeju ieviešana organizācijas darbībā; iekļaujošas komunikācijas un starpkultūru saskarsmes principi vai arī darba vides pielāgošana un darbinieku labbūtības veicināšana.
Darba devēji konsultācijām tiks apstiprināti to reģistrēšanās secībā. Tās būs pieejamas bezmaksas, taču ierobežotā skaitā. Pirmie 20 reģistrētie saņems uzaicinājumu piedalīties konsultācijā pie konkrēta eksperta, bet pārējie darba devēji tiks iekļauti gaidītāju sarakstā un uzaicināti, ja kāds no dalībniekiem atteiksies no konsultācijas. Visas konsultācijas notiks individuāli, ievērojot konfidencialitāti.
Konsultāciju nedēļas laikā viena darba devēja konsultācijai eksperts veltīs līdz sešām astronomiskajām stundām, kas ietver: iepazīšanos ar darba devēja sniegto informāciju, 1,5 – 2 h klātienes vai attālinātas konsultācijas sniegšanu un rekomendāciju sagatavošanu. Viens darba devējs šī projekta ietvaros varēs saņemt līdz trim konsultācijām.
Lai palīdzētu organizācijām izvēlēties aktuālāko konsultāciju tēmu, pirms reģistrēšanās darba devēji ir aicināti iepazīties ar novērtējuma “Dažādībā ir spēks” anketu, kurā apkopoti ar dažādības vadību saistīti temati. Anketā iekļautie jautājumi un to formulējumi var palīdzēt darba devējiem identificēt aktuālās vajadzības un izaicinājumus, kā arī izvērtēt prioritātes organizācijas attīstībai.
Konsultāciju mērķis ir atbalstīt organizācijas tādas darba vides veidošanā un attīstīšanā, kurā darbinieki jūtas uzklausīti un spēj realizēt savu profesionālo potenciālu, sekmējot organizācijas mērķu sasniegšanu.
Plašāka informācija par projektu un reģistrēšanās konsultācijām sadaļā Konsultāciju nedēļa.