Mācības

Mācību mērķis ir palīdzēt darba devējiem un darba ņēmējiem ne vien iepazīt un izprast citādo, bet arī apzināties dažādības plašās iespējas un ieguvumus. Mācības paaugstina izpratni un kompetenci par dažādības vadības jautājumiem, kā arī pieredzējušu ekspertu vadībā sniedz praktiskas iemaņas.

Fakti par mācībām

6

gadi

2023. gadā jau sesto gadu pēc kārtas SIF īstenoja bezmaksas dažādības vadības mācību programmu “Skatu punkti”.

1140

dalībnieki

Mācības absolvējuši 1140 dalībnieki no dažādiem Latvijas uzņēmumiem, valsts un pašvaldību iestādēm un nevaldības organizācijām.

66%

jaunu dalībnieku

2023. gadā mācību programmās piedalījās 147 dalībnieki, no kuriem vairāk nekā puse jeb 66 % darba devēju šo programmu priekšrocības izmantoja pirmo reizi.

Klausies podkāstu

Skaties lekciju ierakstus

Lekciju ieraksti

Vebinārā Sabiedrības integrācijas fonda pārstāvji iepazīstina ar novērtējuma “Dažādībā ir spēks” iespējām un ieguvumiem, kā arī skaidro pieteikšanās procesu, izmaiņas anketā un metodikā, iesniedzamo informāciju un vērtēšanas procesu. Vebinārā piedalās gan darba devēji, kas jau piedalījušies novērtējumā, lai dalītos pieredzē un iegūtajos rezultātos, gan tie, kas plāno piedalīties, lai pastāstītu par savu motivāciju šī gada novērtējumam.

Dažādības novērtējums
Dažādības vadība
Iekļaujoša darba vide
Ikona Bultiņa pa labi Bultiņas pa labi apraksts
Lekciju ieraksti

Sabiedrības integrācijas fonds 4.aprīlī ar tiešsaistes vebināru "Iekļaujoša darba vide - konkurētspējas faktors" uzsāka 15 vebināru ciklu par iekļaujošu darba vidi, dažādības vadību un praktiskajiem aspektiem dažādības ieviešanā organizācijās.

Dace Helmane

eksperte dažādības un ilgtspējas jautājumos
Dažādības vadība
Iekļaujoša darba vide
Invaliditāte
Piekļūstamība
Ikona Bultiņa pa labi Bultiņas pa labi apraksts
Lekciju ieraksti

PhD, „PwC Latvija” Dažādības un iekļaušanas prakses vadītājas, starptautiski sertificētas dažādības vadības ekspertes Agneses Cimdiņas lekcija Dažādības novērtējuma 2023 noslēguma pasākumā.

Persona siluetes ikona Persona siluetes apraksts

Agnese Cimdiņa

PhD, PwC Latvija Dažādības un iekļaušanas prakses vadītāja
Dažādības vadība
Ikona Bultiņa pa labi Bultiņas pa labi apraksts
Lekciju ieraksti

Banku sniegtie finanšu pakalpojumi ir būtiska ikvienas personas ikdienas dzīves daļa. Tehnoloģiju sasniegumi ir ne tikai palielinājuši banku darbības efektivitāti un klientu ērtības, bet arī nepieciešamību pielāgoties, lai nodrošinātu, ka visi klienti, tostarp personas ar invaliditāti, var piekļūt finanšu pakalpojumiem. Paneļdiskusija ir daļa no Finanšu nozares asociācijas organizētā mācību procesa Asociācijas biedriem un citiem interesentiem, lai palīdzētu apgūt pamata zināšanas piekļūstamības jautājumos un to būtisko lomu ikdienas pakalpojumu izmantošanā un šo pakalpojumu procesu plānošanā.

Dažādības vadība
Piekļūstamība
Ikona Bultiņa pa labi Bultiņas pa labi apraksts
Lekciju ieraksti

Ir pierādīts, ka skaidriem un saprotamiem kritērijiem vienlīdzīgas darba samaksas noteikšanā uzņēmumā ir ļoti nozīmīga loma darbinieku lojalitātes, motivācijas un produktivitātes veicināšanā, kas pozitīvi ietekmē tā ekonomisko izaugsmi un konkurētspēju. Savukārt ilgtermiņā šie aspekti būtiski ietekmē arī uzņēmuma kā darba devēja tēlu, kam ir izšķiroša loma darbinieku piesaistē un noturēšanā.

Dažādības vadība
Dzimums
Ikona Bultiņa pa labi Bultiņas pa labi apraksts
Skaties visu lekciju ierakstus Ikona Bultiņa pa labi Bultiņas pa labi apraksts

Mācies no citu uzņēmumu pieredzes

Gūsti atziņas no citu uzņēmumu pieredzes un uzzini, kā tie risina dažādības vadības izaicinājumus. Pieredzes stāsti iedvesmo un dod piemērus, kā veidot efektīvu, atvērtu un integrējošu darba vidi visiem darbiniekiem.

Skatīt pieredzes stāstus