Dažādības vadībā sīkumiem ir nozīme

Zaļa koka lapa rokā

Dažādības vadības jautājumi VAS “Elektroniskie sakari” dienas kārtībā ir jau krietnu laiku, jo uzņēmums skaidri apzinās, ka darbinieki ir tā lielākā vērtība. Neraugoties uz to, arī tā darbinieki mācībās “Skatu Punkti: CIEŅA” ir guvuši virkni jaunu, praktiski noderīgu zināšanu, kas ļaus attīstīt tādu darba vidi, kas vēl vairāk veicina komandas atvērtību, empātiju, lojalitāti un saliedētību.

Piemēram, VAS “Elektroniskie sakari” Attīstības un klientu vadības departamenta direktore Katrīna Hohberga atzīst, ka guvusi mācībās ne tikai plašāku izpratni par dažādības pievienoto vērtību. Jau pirmajā to dienā viņa atbrīvojusies no vairākiem stereotipiem un smēlusies iedvesmu biznesa pārvaldības procesu pilnveidei. Starp būtiskākajām atziņām viņa min divas:

  • Par empātisku, draudzīgu un saliedētu komandu sapņo daudzi, taču izveidot tādu izdodas vien retajam – tiem, kuri apzinās, ka ikvienam darbiniekam ir svarīgi justies pieņemtam, saprastam un atbalstītam.
  • Efektīvākais veids, kā uzlabot uzņēmuma produktivitāti, ir atvērtas, iekļaujošas darba vides izveide. Šeit lieti noder iedvesmojošie pieredzes stāsti, kas veicina cieņu pret dažādām individualitātēm.

“Lai ierosinātu dzīvē pozitīvas pārmaiņas, tā ne vienmēr ir jāmaina par 180 grādiem. Dažkārt mūsu panākumu atslēga slēpjas mazās, šķietami nenozīmīgās lietās. Piemēram, pamainot skatu punktu uz dažādību tikai mazliet – pat par vienu vai trim grādiem, paveras pārsteidzoši daudz jaunu, vēl nebijušu perspektīvu!” ir pārliecināta K.Hohberga.

VAS "Elektroniskie sakari" Attīstības un klientu vadības departamenta vadītājas Katrīnas Hohbergas portreta foto, ko papildina viņas komentārs par to, ka par draudzīgu, empātisku un saliedētu komandu sapņo daudzi, taču izveidot tādu izdodas vien retajam - tiem, kuri apzinās, ka ikvienam darbiniekam ir svarīgi justies pieņemtam, saprastam un atbalstītam.