Pasniegti SIF Dažādības novērtējuma apbalvojumi

SIF Dažādības novērtējuma Zelta statusa ieguvēji

30. novembrī tika pasniegti Dažādības novērtējuma apbalvojumi, godinot dažādībai atvērtākos darba devējus Latvijā. Zelta novērtējuma līmeni par izcilu sniegumu un inovatīvu pieeju, īstenojot dažādības vadību, spēju radīt un saglabāt daudzveidīgu un iekļaujošu darba vidi un sniedzot nozīmīgu ieguldījumu iekļaujošas sabiedrības veidošanā saņēma trīs darba devēji – VAS “Valsts nekustamie īpašumi”, SIA “Rīgas Dzemdību nams” un AS “Swedbank Latvia”. Dažādības novērtējumu jau sesto gadu organizē Sabiedrības integrācijas fonds, un dažādībai atvērta uzņēmuma statuss ir iekļaujoša, drosmīga, domājoša un nobrieduša darba devēja apliecinājums.

“Šā gada novērtējumā mēs redzam, ka aug darba devēju interese par dažādības tematiku, aug arī izpratne un ieviesto prakšu diapazons. Mazinās aizspriedumi un stereotipi, jo tie rodas tieši nezināšanas dēļ. Mēs sākam apzināties, ka īpaši Latvijas demogrāfiskajā situācijā mums katrs cilvēks, katrs darbinieks un potenciālais darbinieks ir liela vērtība. Vienlaikus līdz visaptverošai dažādības vadībai mums ir plašas izaugsmes iespējas, bet tas ir labi, jo tieši zināšanas un attīstība var nest izaugsmi. Daudzos pētījumos pēdējo gadu laikā ar skaitļiem ir pierādīts, ka darba devēji, kas ievēro dažādības, iekļaušanas un nediskriminācijas principus, ir veiksmīgāki, radošāki, inovatīvāki un pelnošāki,”  saka Zaiga Pūce, SIF sekretariāta direktore.

Inese Blaua-Brēķe, Swedbank Dažādības un iekļaušanas jomas vadītāja pēc zelta kategorijas novērtējuma saņemšanas teica: “Dažādība un iekļaušana mums nav tikai vārdi, tas ir reāls solījums visiem kolēģiem. Es nesen izlasīju atziņu, ka dažādība ir fakts, bet iekļaušana ir tas, kādas izvēles un lēmumus mēs pieņemam katru dienu. Mēs šo uztveram kā atzinību par to, kādus lēmumus mēs Swedbank komandā esam pieņēmuši līdz šim, un es novēlu visiem rast enerģiju arī turpmāk rūpēties par iekļaušanu savos uzņēmumos.”

“Šis novērtējums ir apliecinājums, ka mūsu dažādības un iekļaušanas politika ir pareizais virziens. Mums tas ir pašsaprotami – Dzemdību namā pakalpojumus ir saņēmušas jaunās māmiņas no 104 valstīm, un mūsu galvenais mērķis ir nodrošināt katram pie mums dzimušajam bērniņam labāko un drošāko dzīves sākumu. Bet, protams, ikkatram ir vieta izaugsmei, un mēs centīsimies vēl labāk!” uzsvēra Santa Markova, Rīgas Dzemdību nama valdes priekšsēdētāja, zelta kategorijas novērtējuma saņēmēja.

Savukārt trešā zelta kategorijas ieguvēja Valsts nekustamo īpašumu Personāla vadības daļas vadītāja Edīte Kalniņa visus pasākuma klātesošos atbilstoši dažādības un iekļaušanas principiem aicināja iemācīties ko jaunu un aplaudēt tā, kā to dara cilvēki ar dzirdes traucējumiem – ar roku kustībām.

Sudraba statusu par veiksmīgu dažādības politikas īstenošanu un aktīvu darbinieku iesaisti iekļaujošas darba vides veicināšanā saņēma 13 darba devēji: Starptautiskā lidosta “Rīga”, SIA “Schwenk Latvija”, ADB “Gjensidige” Latvijas filiāle, VAS “Elektroniskie sakari”, SIA “Rimi Latvija”, SIA “Lidl Latvija”, SIA “KPMG Baltics”, “Clean R Grupa”, Sociālās integrācijas valsts aģentūra, VAS “Latvijas loto”, VSIA “Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca”, Labklājības ministrija un SIA “Grifs AG””.

Sudraba statusa ieguvēji. Foto: Reinis Oliņš
Sudraba statusa ieguvēji. Foto: Reinis Oliņš

Bronzas statuss tika piešķirts par pozitīvu sniegumu dažādības principu ieviešanā un apņēmību ceļā uz izcilību iekļaujošas darba vides veidošanā, un to saņēma 9 darba devēji: SIA “Circle K Business Centre”, SIA “Omniva”, AS “Printful Latvia”, Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija, SIA “Desk Time”, AS “Altum”, AS “Augstsprieguma tīkls”, SIA “Premier Restaurants Latvia” (McDonalds) un SIA “Getliņi Eko”.

Bronzas statusa ieguvēji. Foto: Reinis Oliņš
Bronzas statusa ieguvēji. Foto: Reinis Oliņš

Speciālās atzinības  par īpašu sniegumu kādā no dažādības aspektiem piešķīra novērtējuma eksperti, un tās saņēma 4 uzņēmumi: SIA “Lidl Latvija” par mērķtiecīgu virzību dažādības un iekļaušanas principu ieviešanā organizācijā; SIA “Rimi Latvija” par iekļaujošas vides veidošanu, gan pielāgojot uzņēmuma darba vidi, gan padarot savus veikalus pieejamākus ikvienam klientam; VAS “Valsts nekustamie īpašumi” par dažādības un iekļaušanas principu veiksmīgu ieviešanu organizācijas ikdienas darbībā un SIA “Schwenk Latvija” par iedziļināšanos dažādības novērtējuma dimensijās un apņēmīgu rīcību dažādības vadības ieviešanā.

Speciālās atzinības. Foto: Reinis Oliņš
Speciālās atzinības. Foto: Reinis Oliņš

Savukārt atzinību kategorijas novērtējumus darba devēji saņēma par veiksmīgi uzsāktu dažādības vadības politikas un iekļaujošas darba vides ieviešanu un apņēmību veicināt dažādību organizācijā. Atzinību kategorijā ir 6 darba devēji: AS “Delfin Group”, SIA Optibet “Entain Baltijcs and Nordic”, SIA “Elnetworks”, Veselības ministrija, koncertzāle “Lielais Dzintars” un Krāslavas Varavīksnes vidusskola.

Atzinības. Foto: Reinis Oliņš
Atzinības. Foto: Reinis Oliņš

“Mēs patiesi lepojamies ar visiem darba devējiem, kas piedalās Dažādības novērtējumā, jo jūs esat tie, kas šobrīd Latvijā darba devēju vidē nes dažādības lāpu, iet pa priekšu un rāda ceļu citiem. Milzīgs paldies jums par to!” apbalvojumu pasniegšanā uzsvēra Zaiga Pūce.

Dažādības vadības novērtējuma minimālo slieksni 60% šogad no 43 pieteikumiem sasniedza 31 darba devējs, par to saņemot dažādībai atvērta darba devēja statusu četrās dažādības brieduma kategorijās. Kopumā SIF iniciētajā darba devēju kustībā “Dažādībā ir spēks” ir iesaistījušies jau 148 darba devēji, kas savā ikdienas darbā veicina atvērtību dažādām sabiedrības grupām.

Dažādības vadība ir uz nākotni orientēta, uz vērtībām balstīta darba devēja stratēģija, saziņas un vadības process, kas pieņem un izmanto noteiktas dažādības un atšķirības kā organizācijas potenciālu. Dažādība respektē katra indivīda subjektīvo pieredzi, uzlūkojot to kā resursu, izvairoties no vienādošanas un savstarpējas darbinieku salīdzināšanas. Atvērtība ir ieguvums, kas ne tikai dod darba rokas, bet palīdz mazināt aizspriedumus un paplašināt redzesloku uzņēmuma attīstībai.