SIF uzsāk vebināru ciklu darba devējiem par iekļaujošu darba vidi

Portatīvais dators un zaļa krūze

Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) 4. aprīlī ar tiešsaistes vebināru “Iekļaujoša darba vide – konkurētspējas faktors” uzsāk 15 vebināru ciklu par iekļaujošu darba vidi, dažādības vadību un praktiskajiem aspektiem dažādības ieviešanā organizācijās.

Vebināra mērķis ir ļaut darba devējiem izprast iekļaujošas darba vides un dažādības jēdzienu, ieguvumus organizācijas konkurētspējas un izaugsmes veicināšanā, izprast dažādības dimensijas caur cilvēku – potenciālo darbinieku pieredzes stāstiem, kā arī sniegt praktiskus padomus iekļaujošas darba vides veidošanai.

Par savu pieredzi un ieteikumiem darba devējiem, ko ņemt vērā, veidojot iekļaujošu darba vidi, vebinārā pastāstīs Latvijas neredzīgo biedrības pārstāve, mūzikas skolotāja Vlada Hmeļevska. Ar praktiskiem ieteikumiem dalīsies Draugiem Group personāla attīstības un pieredzes vadītāja Agnese Pumpure, savukārt LDDK Sociālās drošības un veselības aprūpes eksperts Pēteris Leiškalns stāstīs par situāciju un izaicinājumiem diskriminācijai pakļauto darbinieku grupu nodarbinātības jautājumos. Vebināru vadīs un ieskatu iekļaujošas darba vides priekšrocībās sniegs ilgtspējas un dažādības eksperte Dace Helmane.

Vebināru ciklu plānots īstenot tuvāko divu gadu laikā, skaidrojot iekļaujošas darba vides nozīmi un priekšrocības organizācijas konkurētspējas stiprināšanā, kā arī sniedzot atbildes uz aktuālākajiem darba devēju jautājumiem jomas ietvaros. Tāpat vebināros tiks sniegta informācija par dažādības un iekļaušanas principu integrāciju un ieviešanas procesiem organizācijas stratēģijā, dažādības un iekļaušanas pamatprincipiem darbinieku piesaistes procesā, apskatīti būtiskākie indikatori dažādības mērīšanā, sniegts ieskats dažādības vadības krīzes komunikācijas risinājumos. Viens no vebināru tematiem būs arī aktuālā nepieciešamība integrēt dažādības aspektus ilgtspējas pārskatos.

Lai dalībnieki gūtu visaptverošu ieskatu dažādības un iekļaujošas darba vides tematikā, ar praktiskiem pieredzes stāstiem un ieteikumiem dažādības aspektu īstenošanā dalīsies gan uzņēmumu pārstāvji, gan jomas eksperti.

Informācija par plānotajiem vebināriem būs pieejama Dažādības platformas mācību sadaļā, kas piedāvā aktuālu un izglītojošu informāciju darba devējiem par dažādības vadības un iekļaujošas darba vides jautājumiem.