Uzņēmumus, biedrības, valsts un izglītības iestādes aicina pieteikt dalību Darba iespēju festivālā “Visiem!”

Darba iespēju festivāls

Ar mērķi palīdzēt atrast darbu tādām sociālā riska grupām kā cilvēkiem ar invaliditāti, jauniešiem bez iepriekšējas darba pieredzes, pirmspensijas vecuma cilvēkiem, ilgstošiem bezdarbniekiem un jaunajām māmiņām, kurus nereti daļā sabiedrības uzskata par neiederīgiem darba vidē, sociālais uzņēmums “Ligero” un biedrība “Ilgtspējīgas uzņēmējdarbības atbalstam” jau piekto reizi organizē Darba iespēju festivālu “Visiem!” un aicina uzņēmumus, biedrības, valsts un izglītības iestādes pieteikt savu dalību.

Šogad festivālā arī aicināti piedalīties uzņēmumi, kas var piedāvāt darbu skolēniem vasaras brīvlaikā, kā arī augstskolas, koledžas un tehnikumi, kas vēlas praktiskā veidā parādīt piedāvātās izglītības iespējas un apgūstamo profesiju daudzveidību. 

Festivāls notiks 24. maijā Rīgā, Vērmanes dārzā, un tā mērķis ir inovatīvā un praktiskā veidā savest kopā darba devējus ar potenciālajiem darbiniekiem, bet izglītības iestādes – ar saviem nākotnes audzēkņiem.

“Aizvien skaļāk izskan jautājums, kā risināt situāciju, kad liels skaits bezdarbnieku nevar atrast darbu, bet darba devēji – nespēj aizpildīt vakances. Tāpat samilzt problēma ir ar ilgstošajiem bezdarbniekiem, uz kuriem darba devēji nereti raugās ar piesardzību. Arī skolēnu nodarbinātība vasarā paliek arvien aktuālāka tēma, īpaši ģimenēm pilsētās. Festivāla ideja ir neformālā vidē savest kopā visas puses un dot tām iespēju iepazīties pirmām kārtām tīri cilvēciski un arī praktiski. Vienkārši izlasot portālā darba sludinājumu vai e-pastā atsūtīto pretendenta CV, abas puses bieži nemaz nesatiekas, neaprunājas, jo no rakstītā nešķiet viens otram atbilstoši. Savukārt ilgstošajiem bezdarbniekiem risinājums būtu pārkvalificēšanās un jaunu prasmu pilnveidošana, tādēļ šogad festivālā aicinātas piedalīties arī izglītības iestādes,” pasākuma ideju skaidro festivāla direktore Liene Reine-Miteva.

Pasākums nodrošina iespēju brīvā un draudzīgā klātienes atmosfērā iepazīstināt ar uzņēmuma vai organizācijas darbību, piedāvātajām darba vakancēm, mācību iespējām un vienlaikus lauzt stereotipus un aizspriedumus par dažādām profesijām. Festivāls ir atvērta satikšanās platforma, kuras saturu veido paši dalībnieki, sniedzot tā apmeklētājiem iespēju izzināt profesiju aizkulises un izmēģināt tās praksē.

“Ļoti daudzi nezināja mūsu uzņēmuma darbības specifiku un to, kas ir biznesa pakalpojuma centrs. Tas arī bieži attur pieteikties darbā. Festivāls ir platforma, kur saprotami un praktiski izskaidrot, parādīt uzņēmuma darbību un vakances. Satikām daudz potenciālo darbinieku un patiesi ieinteresētu publiku,” par dalību aizvadītā gada festivālā stāsta Agija Dzērve, “Allnex Latvia” personāldaļas projektu vadītāja.

Uzņēmumi, organizācijas un izglītības iestādes pasākumā aicinātas piedalīties ar radošām meistarklasēm un interaktīviem stendiem. Dalību festivālā iespējams pieteikt līdz 8. maijam “Ligero” mājas lapā www.ligero.lv.

Festivāls top sadarbībā ar Invalīdu un viņu draugu apvienību “Apeirons”, Latvijas Jaunatnes padomi, radio Star FM un portālu tv3.lv. Pasākums tiek līdzfinansēts Rīgas pilsētas Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.