Lekciju ieraksti

VIENLĪDZĪGA DARBA SAMAKSA: darba devēju izaicinājumi un ieguvumi

Ir pierādīts, ka skaidriem un saprotamiem kritērijiem vienlīdzīgas darba samaksas noteikšanā uzņēmumā ir ļoti nozīmīga loma darbinieku lojalitātes, motivācijas un produktivitātes veicināšanā, kas pozitīvi ietekmē tā ekonomisko izaugsmi un konkurētspēju. Savukārt ilgtermiņā šie aspekti būtiski ietekmē arī uzņēmuma kā darba devēja tēlu, kam ir izšķiroša loma darbinieku piesaistē un noturēšanā.

Neraugoties uz to, Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina Latvijā vīriešu darba samaksa par stundas darbu ir vidēji par 22,3% augstāka nekā sieviešu, turklāt šī atšķirība pēdējos gados ir pieaugusi. Ar mērķi noskaidrot, kāpēc pētījumu dati joprojām uzrāda darba samaksas atšķirības starp vīriešiem un sievietēm dažādās nozarēs un profesijās, kā šo situāciju varētu mainīt atklāta atalgojuma prakse un kā šāda prakse ietekmē organizācijas mikroklimatu, Labklājības ministrija sadarbībā ar Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūtu 2021.gada 10.novembrī organizēja tiešsaistes diskusiju “Vienlīdzīga darba samaksa: darba devēju izaicinājumi un ieguvumi”.

Citi resursi

Lekciju ieraksti

Vebinārā Sabiedrības integrācijas fonda pārstāvji iepazīstina ar novērtējuma “Dažādībā ir spēks” iespējām un ieguvumiem, kā arī skaidro pieteikšanās procesu, izmaiņas anketā un metodikā, iesniedzamo informāciju un vērtēšanas procesu. Vebinārā piedalās gan darba devēji, kas jau piedalījušies novērtējumā, lai dalītos pieredzē un iegūtajos rezultātos, gan tie, kas plāno piedalīties, lai pastāstītu par savu motivāciju šī gada novērtējumam.

Ikona Bultiņa pa labi Bultiņas pa labi apraksts
Skatīt citus resursus Ikona Bultiņa pa labi Bultiņas pa labi apraksts