Valsts darba inspekcijas (VDI) izstrādātās vadlīnijas sniedz skaidrojumu darba devējiem par latviešu valodas nozīmi un svešvalodu prasību piemērošanu darba vidē un darba sludinājumos. Tās palīdz nodrošināt normatīvo aktu ievērošanu, veicinot taisnīgus un nediskriminējošus darba apstākļus. Vadlīnijas nosaka, ka darba sludinājumiem jābūt latviešu valodā, un svešvalodu prasības drīkst iekļaut tikai tad, ja tās ir objektīvi nepieciešamas darba pienākumu veikšanai. Darba devējiem ir jānodrošina latviešu valodas lietošana darba vidē, veicinot saliedētu sabiedrību un vienlīdzīgas iespējas visiem darbiniekiem, nepieļaujot diskrimināciju valodas dēļ.
Paraugi un rīki
VDI. Vadlīnijas darba devējiem par valsts valodas nozīmi un svešvalodu prasībām darba vidē un darba sludinājumos
Valsts darba inspekcijas (VDI) vadlīnijas darba devējiem par valsts valodas nozīmi un svešvalodu prasībām darba vidē un darba sludinājumos (publiskajā sektorā).
Citi resursi
Paraugi un rīki
EFRAG raksts informē par brīvprātīga ilgtspējas pārskatu standarta (VSME) mērķi: padarīt ilgtspējas pārskatu sagatavošanu pieejamu, efektīvu un tādu, kas atbilst mazo un vidējo uzņēmumu (VSME) iespējām, ļaujot veiksmīgāk sadarboties ar partneriem un atbalstīt pāreju uz ilgtspējīgu ekonomiku, neradot nesamērīgu administratīvu slogu.
Paraugi un rīki
Paraugi un rīki
Sabiedrības integrācijas fonda īstenotās mācību programmas “Skatu Punkti” ietvaros ir sagatavotas vadlīnijas, kas kalpos kā atbalsts ikvienam, kurš vēlas veidot iekļaujošu darba vidi un mērķtiecīgas pārmaiņas savā darbības jomā — uzņēmumos, pašvaldībās, izglītības iestādēs, nevaldības sektorā un arī citur.