Dažādības novērtējums 2023

2023. gadā pašnovērtējumā “Dažādībā ir spēks” piedalījās 43 darba devēji, no kuriem 58 % darba devēju pārstāvēja biznesu, 26 % – valsts un pašvaldību iestādes, 14 % – valsts un pašvaldību uzņēmumus un 1 % – nevaldības organizācijas. Reģionālā griezumā gan vēl dominē Rīga (74 %), taču dalībnieki ir arī no citiem reģioniem – 11 % no Pierīgas, 5 % no Kurzemes, 5 % no Latgales un 5 % no Vidzemes. Novērtējums veicina darba devēju toleranci pret dažādību Latvijā, veido sabiedrībā izpratni, ka dažādība ir resurss, un izceļ labās prakses piemērus. 

Pašnovērtējuma minimālo slieksni (rezultātu vismaz 60 %) sasniedza 31 darba devējs, par to saņemot dažādībai atvērta darba devēja statusu četrās dažādības brieduma kategorijās. Kopumā SIF iniciētajā darba devēju kustībā “Dažādībā ir spēks” ir iesaistījušies jau 148 darba devēji, kas savā ikdienas darbā veicina atvērtību dažādām sabiedrības grupām.

Dažādības novērtējuma balva 2023, zelta statuss

Laureāti

Darba devēji saņēma atzinumu Zelta, Sudraba un Bronzas statusā. Speciālās atzinības par īpašu sniegumu kādā no dažādības aspektiem piešķīra novērtējuma eksperti, un tās saņēma četri uzņēmumi: SIA "Lidl Latvija"; SIA "Rimi Latvija"; VAS "Valsts nekustamie īpašumi" un SIA "Schwenk Latvija". Atzinību kategorijas novērtējumus darba devēji saņēma par veiksmīgi uzsāktu dažādības vadības politikas un iekļaujošas darba vides ieviešanu un apņēmību veicināt dažādību organizācijā. Atzinību kategorijā bija seši darba devēji: AS “Delfin Group”, Optibet “Entain Baltics and Nordics”, SIA “Elnetworks”, Veselības ministrija, koncertzāle “Lielais Dzintars” un Krāslavas Varavīksnes vidusskola.
Dažādība - ikona

Zelta statuss

Zelta novērtējuma līmeni par izcilu sniegumu un inovatīvu pieeju, īstenojot dažādības vadību, spēju radīt un saglabāt daudzveidīgu un iekļaujošu darba vidi un sniedzot nozīmīgu ieguldījumu iekļaujošas sabiedrības veidošanā saņēma trīs darba devēji – VAS “Valsts nekustamie īpašumi”, SIA “Rīgas Dzemdību nams” un AS “Swedbank Latvia”.
Dažādības novērtējuma apbalvošanas ceremonijā Zelta statusa ieguvēji 2023
Pieredzes stāsti
Dažādības novērtējuma laureāts Video ikona Video ikonas apraksts

VAS "Valsts nekustamie īpašumi" 2023. gada Dažādības novērtējumā saņēma Zelta novērtējuma līmeni par izcilu sniegumu un inovatīvu pieeju, īstenojot dažādības vadību, spēju radīt un saglabāt daudzveidīgu un iekļaujošu darba vidi un sniedzot nozīmīgu ieguldījumu iekļaujošas sabiedrības veidošanā.

Dažādības vadība
Iekļaujoša darba vide
Pieredzes stāsti
Pieredzes stāsti
Dažādības novērtējuma laureāts Video ikona Video ikonas apraksts

SIA “Rīgas Dzemdību nams” 2023. gada Dažādības novērtējumā saņēma Zelta novērtējuma līmeni par izcilu sniegumu un inovatīvu pieeju, īstenojot dažādības vadību, spēju radīt un saglabāt daudzveidīgu un iekļaujošu darba vidi un sniedzot nozīmīgu ieguldījumu iekļaujošas sabiedrības veidošanā.

Dažādības vadība
Iekļaujoša darba vide
Pieredzes stāsti
Pieredzes stāsti
Dažādības novērtējuma laureāts AS Video ikona Video ikonas apraksts

AS "Swedbank" 2023. gada Dažādības novērtējumā saņēma Zelta novērtējuma līmeni par izcilu sniegumu un inovatīvu pieeju, īstenojot dažādības vadību, spēju radīt un saglabāt daudzveidīgu un iekļaujošu darba vidi un sniedzot nozīmīgu ieguldījumu iekļaujošas sabiedrības veidošanā.

Dažādības vadība
Iekļaujoša darba vide
Pieredzes stāsti
Dažādība - ikona

Sudraba statuss

Sudraba statusu par veiksmīgu dažādības politikas īstenošanu un aktīvu darbinieku iesaisti iekļaujošas darba vides veicināšanā saņēma 13 darba devēji: Starptautiskā lidosta “Rīga”, SIA “Schwenk Latvija”, ADB “Gjensidige” Latvijas filiāle, VAS “Elektroniskie sakari”, SIA “Rimi Latvija”, SIA “Lidl Latvija”, SIA “KPMG Baltics”, “Clean R Grupa”, Sociālās integrācijas valsts aģentūra, VAS “Latvijas loto”, VSIA “Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca”, Labklājības ministrija un SIA “Grifs AG””.
Dažādības novērtējuma apbalvošanas ceremonijā Sudraba statusa ieguvēji 2023
Ikona dažādība

Bronzas statuss

Bronzas statuss tika piešķirts par pozitīvu sniegumu dažādības principu ieviešanā un apņēmību ceļā uz izcilību iekļaujošas darba vides veidošanā, un to saņēma 9 darba devēji: SIA “Circle K Business Centre”, SIA “Omniva”, AS “Printful Latvia”, Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija, SIA “Desk Time”, AS “Altum”, AS “Augstsprieguma tīkls”, SIA “Premier Restaurants Latvia” (McDonalds) un SIA “Getliņi Eko”.
Dažādības novērtējuma apbalvošanas ceremonijā Bronza statusa ieguvēji 2023

Eksperti

Persona siluetes ikona Persona siluetes apraksts

Agnese Cimdiņa

PhD, PwC Latvija Dažādības un iekļaušanas prakses vadītāja
Persona siluetes ikona Persona siluetes apraksts

Kristīne Dupate

LU Juridiskās fakultātes asociētā profesore, eksperte diskriminācijas novēršanas jautājumos
Persona siluetes ikona Persona siluetes apraksts

Kaspars Zālītis

Cilvēktiesību aktīvists, Latvijas Dažādības hartas vadītājs
Persona siluetes ikona Persona siluetes apraksts

Ivo Maskalāns

SIA „ZAB COBALT” vecākais speciālists, zvērināts advokāts

Iepriekšējo gadu novērtējumi